Chip Tuning

chip tuning meem tanklajärjekorras olevatest autodest. chipitud autoga ei pea ootama järgmist tanklate allahindlust - chip tuning kasvatab võimsust ja säästab kütusekulu tänu optimeeritud tarkvarale

Mis on chip tuning?

“Chip tuning” on protsess, mis hõlmab auto mootori juhtaju (ECU ehk Engine Control Unit) tarkvara muutmist või kohandamist, et saavutada mootori parem jõudlus ja suurem kütuseefektiivsus. Mõiste “chip tuning” tuleneb ajast, kui autode juhtajud olid sageli integreeritud kiibile, mida sai vaid füüsiliselt muuta asendades ehk maakeeli – “tšippides”. Suurimat võitu annab see toiming turbo mootoriga sõidukile – olgu see siis auto, kaubik, buss, veoauto või traktor. Vabalthingava ehk ilma ülelaadimiseta mootoril ei ole võimalik võimsust samaväärselt kasvatada ilma raua poolele sekkumata. Raua pool tähendab mootori plokki, väntvõlli, kepse, kolbe jms.

Mida “chip tuning” sisaldab?

Veel enne kui alustame “chippimisega” teeme põhjaliku diagnostika, et tagada auto ohutu toimimine. Eriti oluline on see enne mootori juhtaju tarkvara kallale minemist. Kui mõni oluline andur mootoris ei tööta, ei ole ka chip tuuning kvaliteetne. Samamoodi ei saa teha tuuningut, kui mõni oluline mehaaniline komponent vajab vahetust. Kui kõik on korras, siis pole sellisel juhul peale tuuningut ajus ühtegi veateadet ning sõidukiga saab nautida auto chip tuning järgselt võimsamat sõitu.

sinisel taustal kolm tulpa, mis selgitavad, mis on chip tuning 3 peamist eelist

Originaal tarkvara maha lugemine

See on oluline juhuks, kui chip-tuning tarkvara paigaldamisel midagi juhtub. Siis on alati võimalus protsessi uuesti alustada, et see lõpuni viia 100% korrektselt ja sõiduki kasutamisel ei tekiks probleeme sõites ega ka tehnoülevaatusel.

ECU tarkvara muutmine ehk chip-tuning

ECU ehk mootoriaju sisaldab tarkvara, mis juhib auto erinevaid funktsioone, sealhulgas kütusekogust, süüte ajastust ja turbo rõhku (kui autol on turbo). “Chip-tuning” hõlmab nende parameetrite muutmist:

  • Jõudluse suurendamine – peamine eesmärk on tõsta mootori võimsust (kW) ja pöördemomenti (nm) Rahvasuus ka “väänet”. Tulemusena paraneb sõiduki kiirendus. 
  • Mootori efektiivsuse optimeerimine – lisaks võimsuse suurendamisele on “tuuning” suunatud ka mootori efektiivsuse parandamisele, sealhulgas kütusekulu vähendamisele. Paraneb kütusekulu ja üldine sõidumugavus. 
  • Individuaalsed seadistused – individuaalseid seadistusi vastavalt auto konkreetsetele tehnilistele omadustele ja omaniku eelistustele on samuti võimalik tellida. Näiteks saame kohandada gaasipedaali reaktsiooni. 
  • Lisavõimalusena DPF eemaldus

Proovisõit

Me ei anna ühtegi tuunitud autot enne üle, kui tehnik on sellega proovisõidu teinud, et tagada kõigi muudatuste optimaalne toimimine. Seega, chip-tuning on äärmiselt tehniline protsess, mis nõuab spetsialiseeritud teadmisi ja oskusi. Ning loomulikult selleks spetsiaalseid tarkvara- ja riistvaralisi lahendusi. Kui sõidukil pole tehnilisi probleeme, siis võtab auto chipimine aega maksimaalselt 2-3 tundi.


Chip tuning hinnakiri

Täpsema info jaoks tee päring kodulehelt või ava uuel lehel hinnakiri.


Tule ja teeme su auto võimsamaks ja ökonoomsemaks!

Küsi pakkumist juba täna

Me ei soovita kasutada – chip box, tuning chip jne tooteid.

Need on reklaamitud, kui lihtsasti ka igaühel endal paigaldatavad tooted ja need on paraku asjad, mis rikuvad korralike tuunijate mainet. Õnneks liigub neid üha vähem ja kasutajad valivad suurema hoolega, mida nad oma autoga teha lasevad.

Meie paigaldataval Racetune tarkvaral ei lisata sinu autole ühtegi uut detaili ega võeta midagi ära. Kogu muudatus toimub juhtajus ning paigaldatakse 100% konkreetsele mudelile mõeldud tarkvara. Selle tarkvara taga seisab aastakümnete kogemustega tuunija Viljar Mäesepp. Mees, kes on mitmekordne Eesti ja Euroopa meister kiirendusvõistlustel ning täna abistab nagu meiegi erinevaid autosportlasi nende võistlusautode ehitusel ja hooldusel.

Levinud on ka rasketehnika chip tuning ehk maakeeli traktori tuuning. Kõikvõimalik põllumajandus- ja ehitustehnika on, samuti nagu sõiduautod, täis elektroonikat ja euronõuetest tulenevaid lisaseadmeid. Nende eemaldamisel või optimeerimisel kasvab töömasina efektiivsus märgatavalt ning masin saab tööd teha, mitte remondikohas jällegi diagnostikas istuda. Loe lisa: adblue eemaldamine.

Suurenenud võimsus ja pöördemoment – Enamik sõidukeid lahkub tehase liinilt piiratud võimsusega. On see siis kindlustuse või roheliste nõuete tõttu, polegi vahet. Juhtaju tuunimisega saab suurendada jõudluse näitajaid, võimsus (kW)ja pöördemoment (nm), millest rasketehnika puhul on just nm ehk maakeeli “vääne” see, mis mõjutab oluliselt sõiduki kiirendusvõimet ja üldist dünaamikat. 

Roheline traktor esi ja taganiidukiga - Chip tuning teostatud Lepp Motors esinduses

Sujuvam sõiduelamus: Optimeeritud mootoriparameetrid tähendavad sujuvamat ja reageerivamat sõitu. Rasked haagised, lume lükkamine, kündmine jms tööd, millega masinad ettevõttele raha teenivad, saavad tehtud optimaalsema kütusekulu ning kergema vaevaga. 

Erilahendused: Chip tuning võimaldab kohandada sõiduki jõudlust vastavalt omaniku eelistustele. Lepp Motors kogenud spetsialistid saavad seadistada mitmeid parameetreid, sealhulgas gaasipedaali tundlikkust ja käiguvahetuse kiirust.

Kokkuvõttes säästab chip tuning sinu raha

Selle lihtsamaks selgituseks tuleb võib-olla võtta ette meie kütuse kalkulaator. Kui oled tubli ja jälgid oma auto või ettevõtte masinapargi kütusekulu ja läbitud kilometraaži, siis saad need andmed lihtsalt kalkulaatorisse sisestada ning edasi siis juba säästu protsendiga mängida. Chip tuning säästab ca 15-25% kuludelt sõltuvalt margist ja mudelist. Altpoolt leiad veel korduma kippuvaid küsimusi, mida oleme aastate jooksul klientidelt kuulnud.