Remont ja hooldus

Pildil koonusfilter. Olemuselt ümmargune filter, mis annab tihti vabama hingamise autole.

Auto remont ja hooldus

Auto remont võib olla teinekord keeruline, sest järjest uuemad sõidukid omavad mitmeid keerukaid komponente, et vastata erinevatele Euroopa regulatsioonidele. See tähendab aga mitmeid lisaseadmeid, mis väga töökindlad ei ole või vajavadki teatud perioodi järel vahetamist. Need süütavad armatuuris erinevaid tulukesi põlema ja piiravad mootori võimsustki. Seda muidugi selleks, et kasutaja oma autole liiga ei teeks. Kui mootori tuli põleb, siis on muidugi võimalus see põlev pirn eemaldada, kuid targem oleks riknenud seade korda teha. Tee auto remont ja hooldus meie juures. Et saaksid taas oma auto võimsust nautida. 

Mootoriketid ja hammasrihmad

Pea kõik uute autode mootorid on üle läinud kettülekandele. Kui vanasti hoolitses mootori ajastuse eest komponente ühendav hammasrihm, mida pingutati vastavate pingutusrullikutega, siis täna on selleks ühendavaks jõuks kett. Ja me kõik teame, et kett on nii tugev kui tema nõrgim lüli. Mootoriketid venivad välja, purunevad ja reeglina on remont kallis. Mida suurem mootor, seda tõenäolisem on, et selle töö maht on ca 24h, sest mootor tuleb maha võtta (näiteks Audi A6 3.0TDI).

Veermik ja summutiremont

Kuluvad needki. Ja ka nendel puhkudel saab meilt abi. Talvel teeb jää oma töö teedega murdes asfaltisse auke ja veermik on see, mis sellest tulenevad löögid vastu võtab. Aga igal asjal on oma eluiga, seega tuleb turvaliseks liiklemiseks hoida auto veermik ikka korras. Lõtkud rooliotstes, õõtshoobades on halvad ja võivad hullemal juhul lõppeda avariiga kraavis. Me ei tahaks, et sinu või su perega midagi juhtuks, seega tule ja too auto ikka kontrolli.

Summuti on arvatust olulisem komponent auto juures. Esmane ülesanne on sellel muidugi summutada põlemisel tekkivaid helisid ja viia heitgaasid auto tagaosast välja. Aga eks summutis on täna erinevaid rohelise mõtteviisi elemente nagu DPF ja muud Adblue katalüsaatorid. Kolmandaks on siiski liikvel ka “performance” suunitlusega autosid, mis väärivad mootori helide välja toomist. Neid kõiki aitame me hea meelega, olgu selleks summuti remont, DPF eemaldus võistlusautolt või projektiautole uue väljalaske ehitamine, koos “pops ‘n’ bangs” tuuninguga.

Auto hooldus

Hooldus on üks lihtsamaid viise, auto heaolul silma peal hoida. Selle käigus saab üle vaadata auto veermikuosad, need vajadusel kohe või järgmisel korral vahetada. Nii suvel kui talvel on erinevad hooldusega seonduvad protsessid, näiteks talvise hoolduse juurde kuulub kindlasti uksetihendite silikoonimine, mis hoiab ära uste külmumise. Ka see on osa sellest, et saaksid üksi või perega autoga turvaliselt teel liigelda.

Auto remont ja hooldus teenused leiad meie hinnakirjast ning aja saad broneerida helistades meie kontaktnumbritele või tee päring otse kodulehelt.

pp