Rallikross – võistlusautode ehitus ja hooldus!

Osalesime rallikrossi Eesti meistrivõistlustel 2017. aastast alates kuni 2021. Seda vaatajatele vaatemängulist autospordiala jälgivad Eestis siiani kümned tuhanded autospordisõbrad nii kodudes kui radade äärtes. Osalejaid on erinevates võistlusklassides palju ja see tähendab alati tasavägiseid võistlussõite. Rallikross nõuab palju julgust ja osavust, et konkurente rajal edestada. Aga ka toimivat tehnikat ning teadmisi, kuidas seda teha võimalikult paljudel etappidel. Meistritiitel on kahtlemata kõikide tiimide eesmärk ja see ei tule kellelegi kergelt. Seetõttu on võistlusautode ehitus ja hooldus võistluste eel, ajal ja pärast võistlusi äärmiselt oluline. 2021 näitas selget kasvu võistlejate arvus igas klassis hoolimata ülemaailmse pandeemia mõjutustest. Hoolime kõikide rallikrossi fännide turvalisusest, aga loodame, et näeme teid alati rajaääres meid toetamas.

Võistlemsime rallikrossi kereautode kõige võimsamas nelikveoliste klassis, mis kannab nime “SuperCar”. Lepp Motorsi nime all võistelnud autosid on olnud erinevaid (Mitsubishi Lancer EVO 6, EVO 7, Peugeot 207, Skoda Fabia), kuid nende mootoritel on ühiseks jooneks Haltech’i juhtajud. Oleme selle tootja juhtajusid kasutanud aastaid. Oskame neid seadistada nii, et need kestaks kogu hooaja. See teadmiste ja oskuste kombinatsioon annab meie tehnikale ca 500-600 hobujõudu. Sealjuures seadistamised toimusid alati spetsiaalsetes oludes – dünopingis. Ainult nii saab võistlusauto töötama nii nagu vaja. Oleme programmeeritavate juhtajude seadistamisega tegelenud üle kümne aasta. Me ei lootnud lihtsalt pimedale õnnele, et olla rallikrossi Eesti Meistrivõistlustel konkurentsis, vaid anname enda poolt alati kõik, et võistlushoolduse tellinud sõitja saaks hõivata poodiumi kõrgeima astme!

Rallikross, koos teiste autospordialadega, kus osalenud oleme, on toonud meile juba suure fännide hulga, kes meile kaasa elavad ja kui ka sina tahad meie tegemistega kursis olla, siis sa lausa PEAD minema ja hakkama jälgima Lepp Motors Facebook ja Instagram sotsiaalmeedia kanaleid. Veel lahedam on, kui ostad meie värvides saadaval olevaid fännitooteid – mütse, pusasid, vihmavarje jne. Selleks tee päring info@leppmotors.ee aadressile. Nii toetad meie tegemisi ja paistad kindlasti paremini pealtvaatajate seast välja. Teeme alati võistlustest ülekandeid ning mahukaid kokkuvõtteid, et keegi ei jääks südmustest maha. Rallikrossi on tõesti äge koos sõpradega vaadata ja veel vingem on seal osaleda.

Meie tööks, hobiks ja kireks on see, et võistluste ajal saaks võistleja keskenduda ainult võistlemisele – tehnika hooldus ja korras hoidmine on meie mure. Seetõttu pakumegi võimalust nendele, kel pole endal garaaži, tööriistu ja osavaid remondimehi, kes võistlustel toeks oleksid. Aitame tegelikult kõigega alates võistlustele registreerimisega, litsentside hankimisega, transpordiga, aga mis peamine, võistlusauto hoolduse ja remondiga võistluste eel, ajal ja pärast võistlust.

Lepp Motors saavutused

2017 

1. Andri Õun  – Reinsalu Sport
2. Priit Karjus – Thule Motorsport
3. Seido Nõmmküla – Lepp Motors 
——
4. R. Roomets – Lepp Motors 

2018   

1. Andri Õun – Reinsalu Sport
2. Raini Roomets – Lepp Motors
3. Ain Laiverik  – Printsport Racing
——
4. S. Nõmmküla – Lepp Motors

2019 

1. Roland Murakas – Reinsalu Sport
2. Raini Roomets 
3. Henri Kalmist – Kalmist Motorsport
——
6. koht – S. Nõmmküla – Lepp Motors (osalesime vaid kahel etapil)

2020 

1. Arvo Kask – Yellow Racing
2. Andri Õun – Reinsalu Sport
3. S. Nõmmküla – Lepp Motors
——
2021 

1. Mart Tikkerbär – Tikkri Motorsport
2. S.Nõmmküla – Lepp Motors
3. Tõnu Peek – Lepp Motors